افزایش دادن انقلاب مسئولان عبدالله انقلابی

افزایش دادن: انقلاب مسئولان عبدالله انقلابی ایران مجموعه فعالیت سپاه انصارالمهدی

گت بلاگز اخبار بین الملل ناو جاسوسی تازه روسیه اقیانوس‌ها را زیر نظر دارد

نیروی دریایی روسیه به ناو تازه تحقیقاتی-جاسوسی خود موسوم به به “یانتار” (کهربا) که در آرژانتین در عملیات جست‌وجوی زیردریایی مفقود این کشور کمک می‌کند، بالیده و

ناو جاسوسی تازه روسیه اقیانوس‌ها را زیر نظر دارد

ناو جاسوسی تازه روسیه اقیانوس ها را زیر نظر دارد

عبارات مهم : روسیه

نیروی دریایی روسیه به ناو تازه تحقیقاتی-جاسوسی خود موسوم به به “یانتار” (کهربا) که در آرژانتین در عملیات جست وجوی زیردریایی مفقود این کشور کمک می کند، بالیده و اتکای زیادی دارد.

به گزارش ایسنا، به نقل از بی.بی.سی، آرژانتین امیدی به نجات جان ۴۴ خدمه زیردریایی خود که از نوامبر سال پیش ناپدید شده است ندارد ولی همچنان به جست وجو جهت یافتن این زیردریایی ادامه می دهد.

ناو جاسوسی تازه روسیه اقیانوس‌ها را زیر نظر دارد

یانتار رسما یک ناو تحقیقاتی و اقیانوس شناسی است ولی در واقع مجهز به تجهیزات تجسسی است و کشتی مادر جهت زیردریایی های سرنشین دار و غیر سرنشین دار محسوب میشود.

در حال حاضر یک زیردریایی بدون سرنشین روسیه در حال جست وجو در آب های آرژانتین است.

نیروی دریایی روسیه به ناو تازه تحقیقاتی-جاسوسی خود موسوم به به “یانتار” (کهربا) که در آرژانتین در عملیات جست‌وجوی زیردریایی مفقود این کشور کمک می‌کند، بالیده و

اما زیردریایی یانتار روسی مشغول چه کاری است؟

تمرکز روی کابل های زیردریا

فعالیت های یانتار چیزی است که ظاهرا ماه پیش باعث هشدار ارتش بریتانیا شد. بریتانیا گفت روسیه می تواند کابل های ارتباطی زیردریا که اروپا را به آمریکا وصل می کند، مختل کند.

ژنرال استیوارت پیچ، مدیر نیروهای مسلح انگلیس گفت چنین اقدامی علیه خطوط اینترنتی و کابل های ارتباطی می تواند فاجعه بار باشد.

ناو جاسوسی تازه روسیه اقیانوس‌ها را زیر نظر دارد

از طریق این کابل ها، روزانه تریلیون ها دلار معامله انجام می شوند و اختلال در آنها می تواند خسارت بسیار زیادی وارد کند.

ائتلاف نظامی ناتو هم کابل های نظامی در کف اقیانوس دارد.

نیروی دریایی روسیه به ناو تازه تحقیقاتی-جاسوسی خود موسوم به به “یانتار” (کهربا) که در آرژانتین در عملیات جست‌وجوی زیردریایی مفقود این کشور کمک می‌کند، بالیده و

ایگور سوتیاگین، یک متخصص ارتش روسیه که در لندن مستقر است گفته یانتار توان دستکاری در این کابل ها را دارد ولی تا کنون مدرکی در دست نیست که نشان دهد روس ها چنین کاری انجام داده اند.

او به بی بی سی گفت: بهره برداری و استراق سمع از فیبرهای نوری کار دشواری هست، درونش اطلاعاتی وجود ندارد و بریدن این کابل ها کار ساده تری است.

ناو جاسوسی تازه روسیه اقیانوس‌ها را زیر نظر دارد

سوتیاگین افزود، در دوران جنگ سرد نیروی دریایی آمریکا کنترل ایستگاه های شنود زیردریایی ملقب به Sosus را که ماموریت ردیابی زیردریایی ها در اقیانوس اطلس را داشتند از دست داد. Sosus کوتاه شده است عبارت سیستم شنود صدا است.

ارتش آمریکا به این نتیجه رسید که یک زیردریایی شوروی کابل ها را قطع کرده است.

طبق گزارش ها، در همان مقطع زمانی، ارتش آمریکا دستگاه های شنود در کابل های زیردریای شوروی در دریای اختسک که پایگاه زیردریایی های شوروی بود کار گذاشته بود.

یک گزارش تازه مجلس روسیه خاطر نشان می کند که یانتار با ادوات زیردریایی خود توان چنین عملیاتی را دارد.

بر اساس این گزارش، یانتار مجهز به تجهیزاتی است که می تواند در آب های عمیق ردیابی کند. این ناو همچنین تجهیزاتی دارد که می تواند به کابل های ارتباطی مخفی وصل شود.

سوتیاگین از موسسه مطالعاتی رویال یونایتد (RUSI) می گوید یانتار در اختیار مرکز تحقیقات در زیر آب روسیه است که بخشی از وزارت دفاع این کشور به شمار می رود.

یانتار ۱۰۸ متر درازا و ۶۰ خدمه دارد و در سال ۲۰۱۵ در بندر کالینینگراد ساخته شده است و ساخت آن بخشی از پروژه موسوم به ۲۲۰۱۰ هست. ناو دوم به نام الماس هم به زودی به آب انداخته خواهد شد.

کالینینگراد منطقه ای جدا از خاک روسیه واقع در ساحل دریای بالتیک و در حد واسط لهستان و لیتوانی است.

روسیه چندین کشتی جاسوسی دیگر هم در اختیار دارد. در آوریل یکی از آنها در ساحل ترکیه بعد از برخورد با یک کشتی دیگر غرق شد، البته خدمه آن نجات داده شدند.

یانتار توانایی ارسال زیردریایی های روس و کنسول به عمق ۶ هزار متری آب را دارد.

جاسوسی از روسیه

گزارش مجلس روسیه خاطرنشان کرده که در تابستان ۲۰۱۵ یانتار به نزدیکی کینگز بی، پایگاه زیردریایی های آمریکا در ایالت جورجیا رفت.

طبق این گزارش و به گفته مقام های وزارت دفاع آمریکا، روس ها در حال جمع آوری اطلاعات در باره تجهیزات زیردریایی های آمریکایی از جمله حسگرهای زیرآبی در شبکه اطلاعاتی وزارت دفاع بودند.

شش زیردریایی هسته ای آمریکا با توانایی حمل موشک قاره پیما در این پایگاه هستند.

ایگور سوتیاگین، متخصص ارتش روسیه گفت حسگرهای زیر دریای آمریکا در کینگز بی جهت ارتش روسیه قابل توجه هستند و ممکن است آنها بخواهند فن آوری آن را در اختیار داشته باشند.

روزنامه واشنگتن تایمز نوشته پنتاگون دلواپس توانایی احتمالی یانتار در قطع کابل های زیر دریا است.

در ماه های نهایی ۲۰۱۶ روسیه با ناوگان زیردریایی خود در سواحل سوریه در مدیترانه شرقی که در نزدیکی کابل های ارتباطی آمریکا و اروپا است حضور داشت. فعالیت عجیب و غریب یانتار رصد شد. توقف های مکرر این کشتی در جاهایی در مسیر کابل ها این احتمال را مطرح کرد که شاید این کشتی در حال بررسی و مطالعه بستر دریا است.

عملیات جست وجو

یانتار به جز عملیات آرژانتین در عملیات امداد و نجات دیگری هم همکاری داشته است.

گزارش پارلمان روسیه خاطرنشان می کرد این کشتی محل سقوط دو جنگنده روسی در سال ۲۰۱۶ حین جنگ سوریه در دریای مدیترانه را شناسایی کرد و توانست تجهیزات محرمانه آنها را خارج کند.

سوتیاگین گفت احتمال دارد که این تجهیزات، راداری مخفی یا اطلاعات موشکی یا سیستم های شناسایی بوده باشد.

واژه های کلیدی: روسیه | جاسوسی | آمریکا | اقیانوس | آمریکایی | اخبار بین الملل

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz